Novi model obiteljskih mirovina od 1. siječnja 2023. – Često postavljena pitanja

izvor: www.mirovinsko.hr

30.11.2022.

Zakonom o izmjenama i dopunama Zakona o mirovinskom osiguranju od 1. siječnja 2023. izmijenjen je model obiteljskih mirovina kako bi se korisnicima povećalo ukupno mirovinsko primanje omogućavanjem isplate dijela obiteljske mirovine u visini od 27% uz korištenje starosne, prijevremene starosne ili invalidske mirovine. Također, sve obiteljske mirovine povećavaju se za 10%. Kako bismo vam olakšali snalaženje u informacijama načinu ostvarivanja prava na dio obiteljske mirovine, pripremili smo za vas odgovore na česta pitanja, kao i primjere iz prakse, koje možete pronaći na u rubrici Česta pitanja i odgovori.

Dodatne informacije mogu se dobiti pozivom na naš Infocentar, radnim danom od 8 do 16 sati, na brojeve telefona 01/ 45 95 011 i 01/ 45 95 022 i putem našeg web-obrasca.

- Informirajte se putem letka Novi model obiteljskih mirovina od 1. siječnja 2023.