autor: glavni urednik, objavljeno: 30.05.2020. 20:01:54

Novost - potpora sustavu zdravstva zbog pandemije

Novost u proračunu je program financijske pomoći sustavu zdravstva uslijed pandemije vrijedan 4,6 milijuna kuna, koji podrazumijeva opremanje COVID ambulanti, trošak plaća zdravstvenih djelatnika u dežurstvima, troškove nabave zaštitne opreme, troškove pokrića najma ordinacija koje svoju djelatnost obavljaju kao zakupci u prostorijama ispostava doma zdravlja.

Planirane su i nove mjere ukupne vrijednosti 2,6 milijuna kuna s ciljem zadržavanja liječnika u zdravstvenim ustanovama čiji je osnivač Županija i to subvencije kamata na stambene kredite, sufinanciranje troškova stručnog usavršavanja, financiranje specijalizacija, edukacija patronažnih sestara u domu zdravlja.

Pročitajte više ...