autor: glavni urednik, objavljeno: 14.09.2022.

POČETAK PREGOVORA

očekuje se u srijedu_21. rujna 2022. godine

VLADA je na današnjoj sjednici (14. rujna 2022.)  donijela odluke o pokretanju pregovora o sklapanju dodatka Temeljnom kolektivnom ugovoru za službenike i namještenike u javnim službama i dodatka Kolektivnom ugovoru za državne službenike i namještenike te je imenovala svoje članove pregovaračkih odbora.

Vlada i reprezentativni sindikati zaključili su 6. svibnja Temeljni kolektivni ugovor za službenike i namještenike u javnim službama te Kolektivni ugovor za državne službenike i namještenike na određeno vrijeme od četiri godine. Njime su se obvezali da će do kraja rujna pristupiti pregovorima o promjeni visine osnovice za ovu godinu, a u skladu s ekonomskim okolnostima i kretanjima gospodarskih pokazatelja.

Budući da su sindikati početkom ovog mjeseca Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike uputili zahtjev za početak tih pregovora vlada je danas donijela odluku o njihovom početku te imenovala svoje pregovaračke odbore kojima je na čelu resorni ministar Marin Piletić.