izvor: Vlada RH predstavila sedmi paket mjera pomoći građanima i gospodarstvu « Matica hrvatskih sindikata (matica-sindikata.hr)

9. rujan 2024.

Na sjednici Vlade RH 6. rujna 2024. usvojen je sedmi paket mjera za zaštitu kućanstava i gospodarstva od rasta cijena. Vrijednost paketa je 250 milijuna eura i odnosi se na subvencije za struju i plin kućanstvima te javnom i neprofitnom sektoru, mikro, malim i srednji poduzetnicima, na pomoć ugroženim kupcima energenata, umirovljenicima, studentima i nezaposlenim braniteljima.

Prije nego što će usvojiti sedmi paket mjera Vlada ga je predstavila socijalnim partnerima na sastancima sa predstavnicima triju sindikalnih središnjica, predstavnicima gospodarske, obrtničke i poljoprivredne komore, udruge poslodavaca, a obavljene su konzultacije i sa predstavnicima Zajednice županija, Udruge gradova, Zajednice općina.

Na ovom sastanku Maticu je zastupala zamjenica predsjednice Matice Anica Prašnjak koja je ujedno i predsjednica Glavnog Vijeća Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara – medicinskih tehničara. Gđa. Prašnjak je na sastanku ocijenila pozitivnim što ste nastavlja u daljnjem smjeru subvencija za pomoć građanstvu, međutim radi neprestanog rasta cijena, posebice hrane i osnovnih životnih potrepština, upozorila je kako se ne smije stati samo na ovim mjerama već treba raditi na daljnjem povećanju plaća radnika kako bi poskupljenja mogli izdržati i pratiti.