autor: glavni urednik, objavljeno: 03.05.2023.

Kratki komentar ministra Beroša vezano uz Zakon o plaćama i Uredbu_05.05.2023.

izvor: 24. sata: Beroš: Pronašli smo propuste u organizaciji rada KB-a Sveti Duh

Vezano uz prosvjede medicinskih sestara, tehničara i nemedicinskog osoblja, ponovno je nabrojio sva povećanja plaća i koeficijenata u zadnjih nekoliko godina, kao i da su u srpnju 2022. značajno povećani koeficijenti magistrama sestrinstva i glavnim sestrama.

Nedavnom izmjenom uredbe povećan je koeficijent od 3 do 5,8 posto za druge različite kategorije sestara i ostale radnika u zdravstvu, a određenim dodacima na uvjete rada i odgovornost plaće su povećane u rujnu 2019. za 3, odnosno 5 posto, rekao je ministar.

Ponovio je i da se donosi novi zakon o plaćama u javnim i državnim službama nakon kojega će se do kraja godine donijeti dvije nove uredbe o koeficijentima u javnim i državnim službama i unaprijediti materijalna prava.

- Nema mjesta nestrpljivosti, donošenje zakona i izrada dviju novih uredbi je pred nama. Novim zakonom će se razriješiti sve te silne dvojbe i konačno će se uniformirati sustav plaća u javnom i državnom sektoru- poručio je.