Ravnatelj Imunološkog o revitalizaciji Imunološkog zavoda

izvor: Jutarnji list

29.02.2021.

Vedran Čardžić, ravnatelj Imunološkog zavodau N1 Studiju govorio je o revitalizaciji Imunološkog zavoda i cjepivu protiv koronavirusa.

- Imamo velika očekivanja, a činjenica je da imamo mali broj proizvođača, a s druge strane nesrazmjeran broj onih kojima cjepivo treba. Ili su kapaciteti manji nego što su očekivanja, želje i potrebe ili su imali problema u proizvodnji - rekao je Čardžić osvrnuvši se na manjak cjepiva protiv covida.

- Daleko smo otišli s pripremama, i to što se nalazimo u svim tim strategijama govori da se Imunološki želi revitalizirati.

Ipak, dodaje da za ponovno pokretanje Imunološkog trebaju sigurno tri, tri i pol godine.

- Do same gradnje nam trebaju dvije godine. To su procedure koje traju, neke možete ubrzati, ali ne možete sve.

Naveo je kako treba izgraditi novu tvornicu i osuvremeniti proizvodnju, neće se moći oslanjati samo na proizvodnju dječjih cjepiva. Usvajanje novih tehnologija je proces i bez toga se može, kaže.